חיפוש באינדקס עסקים

טיפים לטיפוח השיער במעברי עונות

פורסם מאת: בתאריך: 30 מאי 2012

טיפים לטיפוח השיער במעברי עונות. צילום: יחצ פיליפסטיפוח השיער במעבר בין עונות החורף – לאביב – ולקיץ באדיבות: מרלין שרלוק, יו"ר מכון טריקולוגיה, יועצת לפיליפס.

"החורף הינו עונה קשה לשיער אשר במידה ולא טופל כראוי עלול להפוך יבש ועייף למראה. עם זאת, גם עונת הקיץ לא בהכרח מטיבה עם שערינו. למעשה, חשוב לעשות מאמץ לאורך כל השנה ולטפל בשיער היטב, בכדי להגן עליו מפני תנאי מזג אוויר השונים והמשתנים תכופות במעבר בין עונות אלו.

ידוע הוא, שכל דבר המייבש את השיער, גורם לו נזק – במהלך חודשי החורף, לדוגמא, הרוח מחמירה את הבעיה. בנוסף לכך, נשים רבות מוצאות שחימום וחשיפה למזגן לאורך זמן, מייבשים גם הם את השיער והופכים אותו לסטטי.

במעבר בין עונות החורף לאביב ואל הקיץ, מתווספים חששות חדשים – לשמש היוקדת, כמו גם לחשיפה למלח וכלור מבריכות ים או שחייה, יש השפעות ניכרות על ייבוש השיער.

לפיכך, להלן מספר המלצות לטיפוח והגנה על השיער בעונת המעבר לקראת הקיץ שבפתח:

  • בכל חשיפה לשמש, מומלץ להגן על השיער עם כובע, על מנת למנוע נזק מיותר מפני השמש.
  • יש לשטוף היטב את השיער מיד לאחר השחייה בים או בבריכה.
  • בכדי להגן על השיער מפני מגוון רחב של תנאי מזג אוויר קשים (רוח וקור בחורף או השמש והים בקיץ), מומלץ מאוד לעשות ריכוך עמוק לשיער, על ידי שימוש בכמות כפולה של מרכך שיער ביחס לשמפו והעברת האצבעות דרך השיער תוך כדי שימוש במרכך השיער. כך ניתן להבטיח כי השיער מטופל היטב. מרכך שיער הוא המפתח לשמירה על לחות השיער. אם לשיער יש את הכמות הנכונה של לחות, לא אמורות להיות תופעות שליליות משמעותיות על השיער כתוצאה משינויים במזג האוויר".


עמוד זה נצפה: 435 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור