חיפוש באינדקס עסקים

טיפים איך לשמור על השיער בקיץ

פורסם מאת: בתאריך: 28 מאי 2013

כל מה שחשוב לדעת כדי לשמור על השיערכל מה שחשוב לדעת כדי לשמור על השיער בחודשי הקיץ החמים – באדיבות מנהלת ההדרכה הראשית בלוריאל פריז

משנה לשנה ההתחממות הגלובאלית משפיעה על תחומי חיים רבים ובין היתר באופן משמעותי קיימת השלכה מהחשיפה לשמש  גם על השיער ועור הקרקפת. שמירה על בריאות השיער מתבקשת ובחודשי הקיץ חשוב להצטייד בכל האמצעים שעומדים לרשותנו כדי למנוע את האפשרות של נזקים בטווח המיידי והארוך. 
 
טיפוח
חשוב לזכור שכאשר מעוניינים להצטייד בסדרת מוצרים לשיער המיועדת לשימוש בחודשי הקיץ, יש לבדוק היטב את הרכיבים הקיימים בפורמולות השונות ולוודא כי המוצרים הנבחרים אכן מתאימים לשימוש בשיער בחודשי הקיץ.

כל מה שחשוב לדעת כדי לשמור על השיערישנם מוצרים ייעודיים שמכילים מסנני קרינה העוזרים ליצור הגנה מושלמת לשיער בזמן החשיפה. חשוב שמוצרים אלו יהיו מותאמים לסוג השיער ובמקביל יטפלו בעור הקרקפת ויעניקו הגנה  מקסימאלית על העור מפני יובש אדמומיות רגישויות וכיו.

ההגנה
חשוב להקפיד לחבוש כובע או מטפחת כשנמצאים מחוץ לבית ובמיוחד בבריכה או בחוף הים ולפני כן למרוח על השיער תכשיר הגנה עמידים בפני מים שיסייע ליצור שכבת הגנה המחזיקה למספר שעות. ניתן כמובן לחזור על הפעולה בהתאם לצורך במשך השהייה.

כמו כן חשוב לא פחות כאשר חוזרים הביתה לבצע ניקוי יסודי של השיער והעור משאריות של מלח או מי כלור שהצטברו בשיער על ידי שימוש בשמפו מתאים וכמובן מסכת הזנה שמותאמת גם לפי סוג השיער והמרקם שלו (דק, רגיל, יבש, עבה וכיו’ ) כמו עור הגוף גם השיער זקוק לאתנחתא ולפסק זמן משהייה בשמש לכן ישיבה במקום מוצל /תחת שמשייה תהיה חלק מהתהליך כולו. 

שמירה על שיער
במקרה של שיער ארוך במיוחד שמתהדר בצבע מלא או עם גוונים חשוב מאוד להקפיד להשתמש במוצרים יעודים שימנעו נזקים מיידיים בצבע השיער. 

לאוכלוסייה אשר נחשפת במידה רבה למזג אוויר חם ויבש בעונת הקיץ כדאי לשקול להסתפר בתדירות של פעם בשלושה עד ארבעה שבועות וזאת על מנת שניתן יהיה במידת הצורך לגזור קצוות מפוצלים (שניזוקו מהחשיפה) ובכך לצמצם באופן משמעותי את הסיכוי ל"שבירת השיער" עקב כך. תספורת מדודה שתתבצע במקומות הנכונים בשיער תשפר את המראה ותאפשר לנו מעצבי השיער להיות במעקב צמוד בכל הקשור לבריאות השיער לאורך זמן. 
 
בחודשי הקיץ בזמן הבילוי בים או בבריכה אין להשתמש במוצרי עיצוב כלל למעט המוצרים שנמצאו מתאימים כאמור עליהם ניתן לשמוע המלצה מקצועית מפי מעצב השיער שלך שבמהלך האבחון שיתבצע בשיער תתאפשר ההתאמה באופן אופטימאלי.

כל מה שחשוב לדעת כדי לשמור על השיער

אין להשתמש בגומיות שאינן מיועדות ואינן עמידות – לאיסוף השיער מחשש שאלו יימסו מעוצמת החום על השיער.
רצוי להימנע ככל שניתן משימוש באביזרים ו/או בקישוטי שיער כמו קשתות וכיו’ וכמו כן להימנע מאיסוף השיער על ידי קליפסים שלרוב מהודקים יתר על המידה.

כל מה שחשוב לדעת כדי לשמור על השיערלבעלות שיער יבש במיוחד

  • מומלץ לצמצם את השימוש הקבוע בפנים, מחליקים, קרמים ופעולות חימום אגרסיביות אחרות אשר בקיץ גורמות לשיער להתייבש יותר ואף להתפצל.
  • אם בכול זאת לא ניתן להפריד אותך ממייבש השיער, נסי להשתמש בחום גבוה מינימום זמן מאשר חום בינוני לאורך זמן.
  • עדיף לבחור מוצרי טיפוח לשיער עם מרכיבים מטפחים ומרככים אשר יטפלו בשיער וישמרו עליו . לא מומלץ  להשתמש בתכשירים המכילים אלכוהול המייבשים את השיער.
  • טיפול אקסטרה לשיער- להענקת לחות לשיער הניחי בכמות נכבדה קרם לחות לשיער או מרכך. אספי את שיערך בסיכה, ולכי לישון למשך הלילה עם כובע מרחצה  מניילון (אשר שומר מפני חדירת לחות) למחר השיער יהיה רך, קטיפתי ומלא ברק.
  • הניחי מעט שמן זית או חוחובה על קצות האצבעות ומרחי בעדינות על קצוות שיערך לריכוך והזנה.
  • שמירה על השיער מתחילה בגזירה שגרתית של קצוות מפוצלים, יש להקפיד על הרוטינה לפחות פעם בחודשיים.
  • מים מים ומים- חשוב לשתות מים על מנת ללחח את העור, כאשר העור רווי מראה השיער משתפר והשורשים צומחים רכים וטבעיים.
  • שתייה מרובה של משקאות אלכוהוליים עלולה לייבש את השיער מאוד

השיער היבש מאופיין בחוסר ברק וגמישות, צבעו דהוי, מגעו מחוספס וקצוותיו לרוב מפוצלים וקשים לעיצוב. סיב השערה סובל מסדקים זעירים ההופכים אותו לשביר וגורמים לו להתנתק מן הקרקפת בזמן ההברשה.

חפיפות תכופות, טיפולים כימיים, חשיפה להשפעות סביבתיות כגון: אור, חום ורוח גורמים לשינויים בקוטיקולה (קרומים) המשמשים שכבת מגן לשיערה, סיב השערה הופך פגיע והשיער מאבד מן הברק והגמישות.
 כל מה שחשוב לדעת כדי לשמור על השיער

 עמוד זה נצפה: 362 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור