חיפוש באינדקס עסקים

טיפים אופנתיים ללבוש במקום העבודה.

פורסם מאת: barosh בתאריך: 5 פברואר 2009

 

יעקב גולברי, מעצב הבית של רשת האופנה גולברי, מאמין כי הבגד מהווה כלי חשוב ביותר בתהליך יצירת הרושם שלנו כלפי הסובבים אותנו בסביבת העבודה. יתרה מכך, מציין גולברי שהשעות הרבות בהן אנו נמצאים במקום העבודה שלנו, אינן חשובות רק ליצירת הרושם כלפי הסובבים אותנו, אלא גם לטובת הנוחיות שלנו. גולברי נותן לנו מספר טיפים ללבוש מקובל ורצוי במקום עבודה ומסביר לצד כל אלו את הגורמים המשפיעים על הנושא כגון: מקום העבודה, תפקיד, גיל, ענף תעסוקה ועוד.
לטענת גולברי, קוד הלבוש לעבודה מתחלק למספר משתנים, כאשר הבולט ביניהם הוא תפקיד העבודה. ישנםטיפים אופנתיים ללבוש במקום העבודה. תפקידים הדורשים לבוש פורמאלי, מוקפד ומסודר יותר, כמו  משרדי עו"ד, משרות כלכלה רו"ח ועוד. בהן ממליץ גולברי להתלבש בהתאם לקוד הלבוש המקובל במשרד וברוח התפקיד. יחד עם זאת, גולברי מציין כי יש לזכור שאנחנו עדיין בארץ בה המנטאליות מכתיבה סגנון קליל יותר לעומת ארצות אירופה וארה"ב, על כן לבוש מוקפד מידי עלול ליצור גם רושם מוטעה ונוקשה. להמלצתו, לבוש של ז’קט אלגנטי עם חולצה מכופתרת צבעונית ומכנס מחויט גבוה ומרשים בהחלט יכולים להתאים למשרות אלו, אך יחד עם זאת בכדי לשבור את המראה "הקשוח" מומלץ להוסיף אקססוריז יפה שישמור על המראה המוקפד ואף ייתן לו טוויסט מעניין. מטפחת "דיילות" או סיכת דש בהחלט יעשו את העבודה, מה גם שהן מאוד אופנתיות החורף.
לצד משרות פורמאליות ורשמיות יש הרבה תפקידים בהם אין קוד לבוש מוגדר אך יחד עם זאת כדאי ורצוי לשמור על מראה מסוים, שייצור את המראה והרושם אליו אנו רוצים להוביל. בתחומי עבודה כמו משרדי פרסום, חברות היי טק, אנשי שיווק ומכירות, הוראה ועוד, ניתן ללבוש פריטי קז’ואל במראה מעודכן ואופנתי כמו ג’ינס, שמלה חשופת כתפיים, חולצת T ועוד. אולם  בסגנון לבוש זה כדאי לשים לב על הפן האישי בכדי שללבוש יהיה ערך מוסף ולא משעמם. שרשרת גדולה או תיק מעניין תמיד יבלטו ויעניקו אופי מסוים גם לחולצה לבנה הכי פשוטה וג’ינס.
הגיל מהווה אף הוא פקטור חשוב בהתאמת הלבוש, לבוש פרובוקטיבי מידי לא ייראה טוב על אישה מבוגרת וגם לא על נערה צעירה שבתחילת דרכה, ללא כל קשר לתחום עבודתה. ישנו קוד לבוש מוגדר ולבוש פרובוקטיבי יכול להעיד על חוסר רצינות, חוסר אחריות, ילדותיות ועוד. על כן לאישה בוגרת שרוצה להיראות מסודרת אך עדיין סקסית, ממליץ גולברי ללבוש מכנס מחויט או חצאית עפרון עם חולצה בעלת מחשוף קטן וקרדיגן קצר ולבחורה צעירה, ממליץ גולברי ללבוש ג’ינס בשילוב של טופ סקסי וז’קט קצר ואופנתי, ככה היא תיראה סקסית ומתוחכמת גם יחד.
פן נוסף עליו שם דגש גולברי, הוא פגישות עבודה מחוץ למשרד. בין אם זה עו"ד שיוצא לבית משפט או פגישה חשובה של איש מכירות עם לקוח, במקרים אלו יש לשים דגש רב יותר בהתאם לקוד המקובל. אם עניינו בבית משפט, חשוב שהעו"ד יתלבש בהתאם לקוד הלבוש המקובל, ברוח התפקיד והמקום. בפגישה של איש מכירות עם לקוח חשוב, כדאי לאמץ סגנון מחויט ומוקפד יותר ובכך אולי להשיג יותר עסקאות. בשני המקרים ובכלל, תמיד כדאי להקפיד שהבגדים יהיו מגוהצים ונקיים, הרי שגם פה נוצר הרושם.
לסיכום, מציין גולברי כי קולקציית החורף של רשת האופנה גולברי, מיועדת לנשות קריירה מעודכנות ואופנתיות. הקולקציה מציעה מגוון רחב של סגנונות לבוש בין אם אלו פריטים מחויטים וחולצות מכופתרות מעניינות למראה מוקפד ומסודר לצד ג’ינסים בשילוב של סריגים אופנתיים וטופים צבעוניים למראה קליל יותר, אך הכי חשוב מדגיש גולברי שנרגיש בהם נוח.

כתבות אופנה וסטיילינג אחרונות
מותג האופנה SPRINGFIELD מותג האופנה SPRINGFIELD על דעה ותחרה קדומה... על דעה ותחרה קדומה…
בראש – פורטל יופי ישראלי עמוד זה נצפה: 356 פעמים

כתבות אופנה סטיילינג

אני מאשר/ת קבלת דיוור