חיפוש באינדקס עסקים

טיפולי שיער שאסור לעשות לבד בבית

פורסם מאת: בתאריך: 11 דצמבר 2012

מסתבר שהחורף שמשאיר אותנו סגורים ומשועממים בבית, מעורר יצירתיות: יותר מכל עונה אחרת בשנה, זו העונה שרבות לא מתאפקות ושולחות ידן בניסיונות יצירתיים, וביתיים לעיצוב השיער ומגיעות בצעקות "הצילו" אל מעצב השיער בבקשות למקצה שיפורים ובקרת נזקים. אם גם את מתכננת לשלוח ידיים לשיערך החורף, רצוי שתמנעי מהטעויות הנפוצות ביותר שיגרמו גם למעצב השיער שלך לתלוש את שערות ראשו.

מעצבי השיער של וולה פרופשיונלס – איתן אי-קו, קולי ואבנר מלכה מסבירים:

 1. טיפולי שיער שאסור לעשות לבד בביתאלכסון הוא אסון: עיצבתי לעצמי פוני!!!
  פוני הוא טרנד נצחי וקלאסי אולם לפני שאת אוחזת במספריים בחדווה וגוזרת לך פוני עצרי ושאלי את עצמך: האם את בטוחה שתספורת פוני מתאימה לך? חשוב לדעת שפוני אינו מחמיא לפנים עגולות ובעלות שיער מתולתל, ומוצלח בעיקר על בעלות שיער חלק עד גלי.
  לפוני יש שלל אינטרפרטציות שונות – החל מפוני קצר מאוד מעל לגבות החושף את המצח, דרך פוני צרפתי בובתי ועד לפוני נוטה הצידה המשאיר חצי מהמצח גלוי. על איזה סוס פוני את מהמרת?
  מעבר לתסרוקת פוני הוא שינוי רציני מכיוון ששיער הפוני קצר באופן משמעותי משאר שיערות ראשך, ייקח לפוני זמן רב לגדול בחזרה לאורך נוח לעיצוב אחר, ולכן חשוב מאוד שתתייעצי עם מעצב השיער שלך לגבי סוג הפוני שיתאים לך. מומלץ גם לא לנסות לקצר פוני קיים בכוחות עצמך.
  אם גזרת את הפוני בצורה עקומה, תיאלצי ליישר אותו עד שהוא עלול להיות קצר מידי, ויכול להגיע למצב שלא יהיה מנוס אלא ליישר את הכול לתספורת קצוצה. את האהבה לסוסי הפרא טפחי בכל מקום אחר – אבל את הפוני הפרטי שלך אנא השאירי לידיו המיומנות של מעצב השיער שלך.
    
 2. יש לי יש לי: אני אאיר את הפנים עם הבהרת שיער!!
  זה נשמע פשוט אבל מאוד מטעה: בשום פנים ואופן לא מומלץ להבהיר את השיער בכוחות עצמך, בבית. אם גם את התפתית לאסוף מהמדף בקבוק מי חמצן בתוספת בקבוק חומר הבהרה, עצרי: תהליך הבהרת השיער בבסיסו מבוסס על הוצאת הפיגמנטים מהשיער, והינו תהליך מוגבל ללא זמן השפעה מוגבל.
  אם לא תדעי לעצור בזמן את תהליך ההבהרה, השיער ייחתך, יישבר וינשור. השיער אולי יבהיר – אבל לא יישאר הרבה ממנו. תהליך ההבהרה הוא תהליך כימי שיש לבצע רק באמצעות תכשירים מקצועיים ייעודיים, בידיים אמונות שיודעות מתי להפסיק את התהליך בכדי לקבל את האפקט הרצוי לפני שנוצר נזק לשיערה. בשביל להאיר את הפנים, צריך רק חיוך. להבהרת השיער – צריך מקצוען.
    
 3. חוזרת לשורשים: צבעתי מבלונד לכהה!!
  כוכבות הוליווד המזגזגות בין בלונד פלטינה לחום אגוז עלולים לעורר גם אצלך את החשק לחזור לשורשים הכהים במחי יד. עצרי: אם הפכת לבלונדינית וברצונך להחזיר את הגלגל לאחור, תיאלצי לעבור תיקון צבע מקצועי: מכיוון שכל צבעי השיער מכילים פיגמנטים מאוזנים חומים וירוקים, בצביעה ביתית מבלונד לחום כהה, השערה הבלונדינית שהוצאו ממנה הפיגמנטים תקבל את הפיגמנטים ותגרום לשיערך להפוך לצבע ירוק!
  תנודות גדולות בצבעי השיער הינן תהליך עמוק וארוך, שבמהלכו יש לנטרל השפעות קודמות ולהתאים באופן משולב ואיטי את הפיגמנטים עד להגעה לצבע הנכון. מעוניינת לחזור לשורשים שלך? הצ’ק אאוט עובר אצל מעצב השיער שיחתים לך בדרכון את הגוון הנכון.
    
 4. כשלסבתא שלי היה שיער לבן, היא עשתה חינה.
  נאלצים לנפץ עוד אגדה אורבאנית: צביעת שיער לבן בחינה הופכת אותו לכתום זוהר. בדוק. צביעת שיער לבן בחינה מתאימה לך רק במידה ואת סגורה על עצמך שמתחשק לך צבע כתום זוהר של ליצנים בקרקס. אם הגעת לשלב בו בסיס השיער הוא לבן, הפקידי את ראשך לצביעה מקצועית, שבשילוב פיגמנטים נכון תעניק לשיערך את מנעד גווני הנחושת שאת משתוקקת אליהם.
    
 5. חוק קוסמי קובע: אם יש חינה אי אפשר לעשות גוונים.
  אם את אוהבת במיוחד לצבוע את שיערך בחינה, תיאלצי לוותר על קונספט הגוונים: גוונים וחינה לעולם לא משתלבים בקונספט אחד. כל ניסיון להוסיף גוונים לשיער צבוע בחינה יביא לתוצאה של שיער ירוק. במידה ושיערך צבוע בחינה ואת משתוקקת להוסיף גוונים, תיאלצי לגדל את השיער עד שיגיע לצבע המקורי, ורק אז ניתן להוסיף עליו גוונים. תתעודדי: שיערה גודלת בממוצע בס"מ אחד בכל חודש. חישוב פשוט ומהיר ייתן לך מענה בעוד כמה שנים תוכלי לקבוע תור במספרה לגוונים.
    
 6. מראה הגולשת: הפסים שהפכו לכתמים
  טרנד גלשני הרוח תופס את השיער: להשגת המראה של פסים בהירים שנצרבו בשמש וברוח, משתמשים בשלל מוצרים המבטיחים את האפקט, ומסתובב טרנד שניתן להגיע לאפקט גם בשימוש במתכון בייתי של הבהרת פסים באמצעות תרכובת קולה ובירה. צר לנו לאכזב: במקום פסי צריבת שמש האפקט המצטבר הוא של שיער מוכתם, שהדרך היחידה לתיקון הנזק תדרוש צביעה של כל השיער מחדש. ראו הוזהרתן.
    
 7. Fun עם הפן: היום שבו מברשת השיער נדבקה לי לראש
  גם לעשות פן לבד בבית – מסתבר שצריך לדעת: תהליך הפאן כולל חימום ולכן בשום פנים ואופן אין להשתמש במברשת פלסטיק במהלך הפאן. האדים החמים או סליליי החימום ימיסו את המברשת לתוך השיער ולא תהיה ברירה אלא להפריד ביניהן באמצעות קיצוץ מאסיבי של השיער. תתפלאו, התקלה הזו שכיחה הרבה יותר משנדמה. לתחזוקת פן יומיומי בבית הקפידי להשתמש במברשת קראמית או מברשת ברזל בלבד, ובנוסף במהלך הפן, יש להקפיד שלא להצמיד את פיית המכשיר החם לקרקפת – אלא לבצע את התהליך כשהוא מרוחק כמה סנטימטרים מבסיס השערה והקרקפת.
    
 8. עבודות מע"צ: החלקתי את השיער והוא נשר!!
  אם התפתית לרכוש מכשיר ביתי להחלקת שיער שימי לב: שימוש במכשירים ביתיים להחלקת השיער ללא שימוש בחומר החלקה יגרום לשערות להישרף ולנשור. המחליק הקראמי מקביל למגהץ ויש למרוח את השיער בחומר הגנה שיגן עליו מהחום, וימנע שריפה ושבירה. לפני שימוש במכשיר החלקה ביתי – יש לרכוש חומר הגנה להחלקה במספרה.
    
 9. מעלה קרחות: הצילו, קרחות בקרקפת!!!
  בכדי להימנע מתלישת שיער והופעת קרחות יש להימנע מלהצמיד את מייבש הפן לקרקפת, בעיקר עם את משתמשת בפן סלילים, שהאפקט שלו הוא כמו מצית, והוא ידליק את השיער עד לשריפה, נשירה וקרחת. יש להשתמש בפן עם מברשת קראמית בלבד, ולהרחיק אותו לפחות כ-5 ס"מ מהמקרקפת. גם בהחלקת שיער ביתית יש להקפיד כאמור למרוח שכבת חומר החלקה על השיער לפני הפעולה אולם בשום פנים ואופן אין למרוח את חומר ההגנה על שורשי השיער והקרקפת: חומר ההגנה חזק מאוד – ובמגע עם שורשי השיער הוא מחליש לגמרי את זקיק השערה והשיער נושר.
    
 10. או- מיי- גאד: גיהצת את תוספות השיער שלך?
  תוספות שיער עשויות מחומרים סינטטיים – כלומר פלסטיק. כלומר נמסים. אל תגהצי אותן, טוב?

יש כל כך הרבה דברים מהנים ויצירתיים שאתם יכולים להעסיק את עצמכם בהם במהלך החורף. תעשו לעצמכם טובה: לפני שאתם מתפתים לשינויים קיצוניים בשיער- התייעצו קודם עם המקצוענים!עמוד זה נצפה: 356 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור