חיפוש באינדקס עסקים

טיפולי קוסמטיקה טבעית לרגליים

פורסם מאת: barosh בתאריך: 14 מאי 2009

 

כפות הרגליים מראות את הדרך בה נאחז אדם באדמה. הדרך, בה הוא הולך לקראת מטרותיו, אך בעיקר הן מביאות לידי ביטוי את הדרך שבה הוא צומח מתוך שורשיו. יציבותו הפיזיולוגית של האדם קשורה עם זו הפסיכולוגית. אדם, הנטוע בבטחה בתוך עולמו הפנימי, אשר עמוד שידרתו הנפשי יציב וחזק, הבנוי על ערכים יציבים ומעשיים וחי בשלום עם סביבותיו, יציג לרוב כף רגל גמישה, בריאה ובעלת עור בריא וורדרד. טיפולי קוסמטיקה טבעית לרגליים - SGRאדם בעל השקפות חמורות קיצוניות שאינו מוכן להקשיב לדעות הגיוניות וגמישות יותר, יציג רגל קשה, לא גמישה ובעלת צבע ועור בהתאם.
יש להביא בחשבון כי אין בדברים אלו כל שיפוט מוסרי-ערכי וכי אדם יכול להחזיק בכל דעה שהיא, אולם את המסר שהרגליים מעבירות, הגוף צריך לשאת. (מתוך "עת לעסות").
כפות הרגליים הינן איבר סומטוטופי (איבר מפה). כף הרגל מייצגת את השתקפות גופו של האדם (רפלקסולוגיה=רפלקס=השתקפות). דרך כף רגלו של האדם יכול מטפל מנוסה לאבחן באמצעות מבט, מגע, טמפ’, לחות ומירקם – את מצבו הפיזיולוגי והרגשי של המטופל.
בכתבה זו נכיר את שיטת הטיפול הייחודית בכפות הרגליים מבית חב’ SGR – מוצרי קוסמטיקה טבעית.
את הטיפול ניתן לעשות על כסא ו/או על מיטת טיפולים.
באתי לפדיקור וקיבלתי טיפול לנסיכות בלבד. את פניי קיבלה  סוזי גליק-ריטר מבית SGR – מוצרי קוסמטיקה טבעית – היישר לקליניקה מעוצבת בצבעים ובריחות ארומאטיים מרגיעים ואקזוטיים (סינרגיית שמנים אתריים במבער כמו ברגמוט וגרניום או תפוז ופרנקינסנס – יתאימו לכולם).
התיישבתי על כסא נוח ומרופד וכבר הייתי בעולם אחר. מגוון הריחות הארומאטיים בחדר הגיעו מכל כיוון. מצד אחד התפזר לו ריח הקקאו-דבש מתוך אמבט הרגליים ומצד שני ניחוח הלבנדר המדהים העולה מתוך סיר האידוי של אבני הבזלת החמות ואי-שם התפזרה לה ארומת התה הירוק – אך לא בשלב הזה מוגש לי כוס התה החביב עלי – כי אם שקיות ה-HERBAL BAGS המכילות קוקוס, תה-ירוק, עלי קפיר ליים, ורבנה ומליסה הם אלו שמילאו את החלל. ברקע מושמעת מוסיקת הפעמונים אשר השכיחה ממני את טרדות היום שלי ואפילו כבר שכחתי את פקק התנועה שנקלעתי אליו.
רגליי הונחו בעדינות על הדום צבעוני וסוזי החלה באבחון רפלקסולוגי מדויק על הפוטנציאל, הכישורים, הכישרונות וכמה אני מתאמצת לרצות את כולם.
לאחר מכן קיבלתי עיסוי ללא שמנים – FOOT MASSAGE בשילוב WOODEN BALLS פיליפיניים ואבחון נוסף ב"איזור המים" (האזור שמתחת לכריות כף הרגל ועד לתחילת העקב) נעשה בעזרת גואה-שה – כלי עיסוי המעוצב מקרני-אייל והראה היכן נוצרה חסימה אנרגטית ואיך זה מתקשר אלי רגשית.
מקלות הבמבוק סיימו את טיפול העיסוי בכפות הרגליים עד לשוקיים האחוריים.
ועכשיו לג’קוזי המעוטר בעלי ורדים ריחניים. לתוך המים הוכנסה תערובת תבלינים מחממים-מחטאים, מגנזיום סולפאט  צבעוני ותמצית אורגנו לחיטוי ואפילו פתיתי הסבון היו פתיתי אלוורה וחלב עיזים.
רגליי מיד הונחו על אבני בזלת חמות – מה אומר לכם? פשוט הרגשה עילאית. אבן הבזלת המחוספסת עשתה עבודתה בכף הרגל בשילוב פילינג אלמוגים מדהים (סוזי הסבירה שיש גם פילינג מינראלי, פילינג אשכוליות ואפילו פילינג חומוס המשמש בטיפולי האיור-וודה).
כאן נכנסה עבודת הפדיקור שלשמה הגעתי וכמעט שכחתי ממנה לגמרי. לאחר שטיפת הרגליים וייבושם, נעטפתי בעיטוף קר אצות-ים המורכב מאצות ירוקות ואצות אדומות. סוזי הסבירה לי שתפקידם של העיטופים היא לעודד ניקוז לימפטי, להוציא רעלים מהגוף, לעודד חילוף חומרים, להפיג מתחים וכאבי שרירים, לטפל בבצקות, בורידים בולטים ועוד… בנוסף משפרים לעין ערוך את מירקם העור ומראהו.
לא תאמינו כמה סוגי עיטופים חמים/קרים ישנם – כל טיפול והחוויה המיוחדת שלו:
עיטופי בוץ
עיטופי עלי טבק ופרחים
עיטוף חם קקאו-דבש
עיטוף חמאת שיאה-מנגו-שיקונין
עיטוף ג’ל אלוורה טהור
עיטוף ג’ל מקרר – למינריה
עיטוף ג’ל מקרר – פפרמנט
עיטוף אלמוגים
עיטוף שוקולד
עיטופי ג’לים אקטיביים: ג’ל חרובים, ג’ל מלפפונים, ג’ל רימונים, ג’ל פרופוליס, ג’ל דונליאלה, ג’ל אלוורה-ספירולינה-תה-ירוק.
לאחר הסרת העיטוף, מגיעה הפנינה שבכתר, רגליי מוכנסים ברוב הדר וכבוד לתוך אמבט קקאו-דבש ומקבלות עיסוי וניקוז לימפטי עד להספגה מלאה ומיד נמשחות בקרם רגליים-פצ’ולי. בעוד אני ממשיכה לשבת, אני מקבלת את כוס תה הצמחים האהוב עלי ופשוט אינני יודעת איך אני ממשיכה מכאן את סדר היום שלי.
חוויה בלתי נשכחת שכל אחד חייב לעצמו – משהו אחר ממה שהכרתם עד היום בטיפולי הפדיקור.

סוזי גליק-ריטר, נטורופתית, מרצה ומטפלת בכירה בתחום הרפואה הטבעית.
לשאלות ניתן ליצור קשר לטל’: 054-7590130.

 עמוד זה נצפה: 303 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור