חיפוש באינדקס עסקים

טיפוח בדבש

פורסם מאת: barosh בתאריך: 22 ספטמבר 2008

דבש. עשרות אגדות ומיתוסים נקשרו סביב הנוזל השקוף והענברי הזה. עוד בימי המלכה המצרית קליאופטרה היהטיפוח בדבש שמור לדבש מקום של כבוד על מדף היופי והטיפוח.
הרבה לפני שהמציאו את הספא, נהגה המלכה המצרית, שיופיה נודע למרחוק, לטבול באמבט של דבש וחלב אתונות כדי לרכך ולהבריק את עורה, גם אן בולין מלכת אנגליה, נהגה למשוח את שערה הארוך בתערובת של דבש ושמן.
שרה, דוכסית מרלבורו שבאנגליה, הסתפקה בשטיפת שיער במי דבש מתוקים, ונשות הקיסרויות בסין נהגו למרוח על פניהן גרעיני תפוז טחונים עם דבש – וריאציה קדמונית לתכשירי הניקוי הגרגירים בני ימינו.
גם במקורותינו אנו, הארץ המובטחת תוארה כזבת חלב ודבש, ואחד מסממני הקטורתבבית המקדש, היה הדבש. בעידן של היום קיימת לסגולותיו הרבות של הדבש גם תמיכה מדעית הבאה לאשש את ממצאי העבר לגבי סגולותיו הבריאותיות והרפואיות. בדבש מסתבר קיימים מספר רכיבים המעמידים אותו כמוצר ייחודי בעל סגולת בריאותיות ותכונות רפואיות טיפוליות.
לדבש, בו תטבלו בחג הזה את התפוח, סגולות בריאותיות רבות: לטיפול בכוויות, בהתקררויות, בבעיות עיכול וכמובן – בשביל היופי.
"הדבש, כשהוא נמרח על העור כמרכיב במוצרים קוסמטיים, סופג לחות מהאוויר וגם מהיסוד החשוב ביותר בכל תכשיר לעור – המים", מסבירה יהודית ינוס, המדריכה הראשית של שיסיידו "בזכות תכונות אלה של ספיגה ואצירתשוורצקופף OSIS+ לחות, הדבש יוצר על פני העור שכבת לחות, מעין פילטר מיקרוסקופי ששומר על מאגר הלחות בעור ומשפר את מרקמו, לחברת שיסיידו סדרת טיפוח שלמה בשם WHITE LUCENCY אשר מכילה דבש מלכות, אשר משפר, מטפל ומסייע במראה העור".
גם כרמן דיין, המדריכה הראשית של מוצרי הטיפוח לשיער- שוורצקופף מסכימה עם טיעוני ינוס ומוסיפה: "מחקרים גילו בדבש מרכיבים אנטי-אוקסידנטיים פעילים, המגנים על השיער מפני נזקי הקרינה ונזקים סביבתיים אחרים המאיצים את הזדקנותו, היחלשותו ושבירתו של השיער".
"בשנים האחרונות גילו את סגולותיו של הדבש גם בתעשיית הבישום" מספרת מיכל פלד, המדריכה הראשית בחטיבת הבישום של חברת לילית קוסמטיקה ומוסיפה כי לאחרונה הושק בארץ גם בושם חדש לנשים של המותג הבינלאומי ג’וצי, המכיל דבש מלכות.
תומר עמיאל, המטפל הראשי של מרכז הכושר והספא האקסקלוסיבי "קור" במלון דן אכדיה – הרצליה, הוא מומחה לאפיתרפיה, (אפיס – דבורה, תרפיה – ריפוי, בתרגום מיוונית: ריפוי במוצרי כוורת).
תומר ממליץ לכולכם על טיפולי פילינג חלב ודבש: הטיפולים כמובן מיוחדים לפתיחת השנה החדשה ומתאימים מאד לראש השנה וסמלי החג.
הטיפול בדבש משלב פילינג גוף, מגבות חמות ועיסוי בשמנים ארומאטיים על בסיס חלב תפוחים ודבש כמובן.

 

 

 עמוד זה נצפה: 437 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור