חיפוש באינדקס עסקים

התרמת שיער ארצי לילדים חולי סרטן

פורסם מאת: barosh בתאריך: 8 דצמבר 2011

התרמת שיער ארצי לילדים חולי סרטן זכרון מנחם

לקראת חג חנוכה החליטה עמותת זכרון מנחם לפתוח במבצע תרומת שיער ארצי תחת הסלוגן: השיער שלך החיוך שלהם".

במשך שלושה ימים 18-20  בדצמבר (ימים א’-ג’) יפתחו עשרות מספרות ברחבי הארץ החל מהשעה 14:00 עד 20:00 את דלתותיהן ויספרו ללא תשלום את מי שחפץ/ה לתרום שיער.

מתנדבים של עמותת זכרון מנחם יעברו במספרות השונות ויאספו את תרומות השיער. המבצע יהיה משולב בקמפיין ארצי שמטרתו איסוף של אלפי תרומות שיער.
נציין כי יש צורך בתרומת שיער של 25 סנטימטרים ומעלה.

עמותת זיכרון מנחם  הינה עמותה שבין שלל פעילויותיה עבור ילדים חולי סרטן, היא מתרימה שיער לצורך הכנת  פיאות לחולים וחולות סרטן. בחו"ל מקיימת העמותה פעילויות ופסטיבלים רבים של תרומת שיער קהילתית וקבוצתית. בארץ מתקיימים מזה מספר שנים פרויקטים של התרמת שיער בשיטת מפה לאוזן, חבר מביא חבר.

השנה, כאמור, החליטו בעמותה לחשוף את נושא תרומת השיער וחשיבותו כאשר היעד הראשון הינו הדור הצעיר . מתחילת שנת הלימודים הנוכחית מתקיימות בבתי הספר ברחבי הארץ פעילויות הסברה להגברת המודעות לערך שיש לשיער ולצורך של חולי הסרטן בו. מתנדבות של זכרון מנחם מגיעות בתיאום מראש לבתי ספר ומרצות על החשיבות והצורך בתרומות שיער.

עמותת זכרון מנחם פונה בימים אלה למאות מספרות ברחבי הארץ כדי שיצטרפו לעשייה החשובה הזו ויתרמו  תספורות חינם למי שמעוניין לתרום את שיערו לטובת חולי הסרטן.

חשוב לדעת:
כרטיס הביקור של חולי סרטן הינו הקרחת הנגרמת כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים אותם הם עוברים. נכון, הקרחת אינה מסכנת חיים ואפילו איננה תסמין ישיר של המחלה. ובכל זאת…
הקרחת מסמנת את החולה ככזה. היא גורמת לכך שכל מהותו, כל אישיותו וייחודיותו מתגמדים לכדי ההגדרה הכול-כך צורבת: חולה סרטן.

כתוצאה, חולי סרטן רבים נמנעים מלבוא בחברה, בדיוק בשלב בו הם כל כך זקוקים לנחמה וחיבוק מהאנשים סביבם. הפאה היא פתרון שניתן להציע להם בכדי שיוכלו להרגיש נינוחים יותר ולצאת מביתם בהרגשה משופרת.

כדי להגיש את הסיוע החשוב הזה. יש צורך בעזרת הציבור: להכנת פאה אחת, דרושות כ- 7 תרומות שיער.

בזכרון מנחם מקפידים שהפאות שמכינים לילדים החולים מותאמות לסוג השיער שלהם ובאיכות הגבוהה ביותר, כדי שהילד או הילדה החולים יכולים לטפל בעצמם בפאה בבית. עלות של הכנת פיאה  איכותית  מתחילה ב 7000 ₪.

חיים ארנטל, יו"ר עמותת זכרון מנחם מציין כי " מטרת המבצע הינה בעיקר תרומות שיער. תוך כך, ברצוננו להגביר את המודעות של תושבי ישראל לחשיבות של תרומת השיער לילדים החולים. פיאה יכולה לעשות כל כך טוב לילד/ה חולה ואנשים בריאים, ששערם תמיד יצמח ויגדל יכולים להאריכו במיוחד כדי להעניקו לחולה שכל כך זקוק לו".

מספרות ובתי ספר המעוניינים להצטרף לפרויקט מוזמנים ליצור קשר עם אביגיל וויינפלד, רכזת הפרויקט בעמותת זכרון מנחם  בטלפון 026433001 או במייל: avigail@zichron.org
עמותת זכרון מנחם הוקמה ע"י חיים ומירי ארנטל, הוריו של מנחם ארנטל שנאבק 14 שנה במחלת הסרטן.

זוהי העמותה הראשונה בארץ שתמכה בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם בצורה ישירה, מקיפה ויומיומית והיא עושה זאת במסירות כבר 20 שנה, 365 ימים בשנה. הארגון פועל ב-11 מוקדים ברחבי הארץ, כאשר המטה ומרכז היום שלו נמצא בירושלים.

הארגון מפעיל תוכניות מגוונות הכוללות מחנות נופש, מרכז יום המפעיל חוגים ופעילויות סביב השנה, קבוצות תמיכה, שירותים פסיכו סוציאליים, מסיבות ועוד. כאות הערכה על פעילותה האנושית והייחודית קיבלה עמותת זכרון מנחם פרסי הוקרה רבים, ביניהם: אות הנשיא למתנדב, פרס ראש הממשלה – מגן הילד, מגן שר הבריאות למתנדב, אות ראש העיר ירושלים למתנדב, תואר "אביר" מאת מלכת הולנד ועוד.

פורטל היופי הישראלי בראש קורא לכל מעצבי השיער להרתם בתאריכים הנקובים לעיל ולפתוח את ליבם ומספרתם לטובת הימים המיוחדים הללו.אנו נסקר בהרחבה ברחבי המדינה ונשמח שתשלחו לנו את התמונות שלכם.

התרמת שיער ארצי לילדים חולי סרטןעמוד זה נצפה: 436 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור