חיפוש באינדקס עסקים

הסתיו הוא הזמן האידיאלי לטיפול בפיגמנטציה וכתמי עור

פורסם מאת: RitaB בתאריך: 2 אוקטובר 2022

הסתיו הוא הזמן האידיאלי לטיפול בפיגמנטציה וכתמי עור

כתמי פיגמנטציה בעור אינם רק מטרד אסתטי, הם עלולים להצביע על תופעות רפואיות. כתמי עור מחולקים לסוגים שונים לפי העומק בו הם נמצאים בעור ומידת כהותם ועל היווצרותם משפיע פיגמנט בשם מלנין, המיוצר על ידי תאי מלנוציטים, שמגבירים את פעילותם לאחר חשיפה לשמש ומייצרים יותר מלנין (כך אנו מקבלים גוון שזוף בעור).

 

לאחר זמן מה מרגע החשיפה לשמש, פעילות המלנוציטים מתאזנת, עודף המלנין מתפרק מן העור, ואנו רואים שגוון השיזוף נעלם. תפקיד המלנין אם כן,  להוות מסנן הקרינה הראשון וקו הגנה לעור.

כשאת מסתכלת על העור שלך, מה את רואה? גוון לא אחיד? כמה או הרבה כתמים כהים, חלקם כהים יותר מאחרים? יש הסבר ביולוגי להבדלים במראה שלהם: אין סוג אחד של כתם כהה, אלא שלושה – המתאימים לשלושה שלבים שונים בהתפתחות הכתם. ישנם גם כתמים כהים גלויים וכתמים כהים עקשניים – האחרונים רבים יותר, כהים יותר וקשים יותר להיפטר מהם.

הכתמים העמוקים נוצרים לאורך שנים, בפגיעה מתמשכת בעור, שאינה נראית בתחילה, אך בגילאי ה 30-40 והלאה הכתמים מתחילים להיראות ביתר שאת.

מניעה של כתמי פיגמנטציה מתחילה מממש מגיל צעיר מאוד וכוללת בעיקר שימוש במקדמי הגנה גבוהים על כל חלקי העור הגלויים לשמש – ובעיקר על עור הפנים העדין.

 

ד"ר סילבי פואניונק, מומחית לרפואה אסתטית ויועצת רפואית בכירה למותג "ליראק פריז" אומרת: " על מנת לטפל בפיגמנטציה, ובעיקר בכתמי הפיגמנטציה העמוקים נדרשות שתי פעולות מקבילות: האחת – יצירת מניפולציה על המלנוציטים כדי להפסיק את ייצור המלנין בעור. והשניה – פילינג. קילוף עדין של הכתמים הקיימים וחשיפת שכבת עור חדשה אשר לא נפגעה מייצור עודף של מלנין."

 

לדבריה: " טיפול בפיגמנטציה ובכתמי עור אינו קורה בן לילה. כמו שלקח לכתמים זמן להיווצר ייקח זמן לטפל בהם. זהו טיפול של שבועות ואף חודשים, במקרה של כתמים עמוקים. הזמן האידיאלי לתחילת טיפול הוא הסתיו, החשיפה לשמש יורדת, רמות המלנין בתאי העור יורדות וקל יותר לדכא את ייצורו כיוון שהגירוי פוחת."

 

עוד הוסיפה פואניונק ואמרה: "במקביל לטיפול בפיגמנטציה, מחובתנו לשמור על העור מהיווצרות כתמים חדשים באמצעות מריחת מקדם הגנה גבוה בכל ימות השנה ולא רק בתקופת הטיפול על מנת למנוע הגברת ייצור מלנין בעת יציאה לא מוגנת לשמש. "

טיפול בפיגמנטציה וכתמי עור

טיפול בפיגמנטציה- צילום יחצ חול- ליראק פריזעמוד זה נצפה: 337 פעמים