חיפוש באינדקס עסקים

הטיפולים האסתטיים בפופולאריים ביותר בקרב גברים בישראל

פורסם מאת: בתאריך: 29 יולי 2014

אלו טיפולים אסתטיים פופלאריים בקרב גברים ומה יתרונו של הגבר שרוצה לשפר את המראה החיצוני שלו לעומת האישה? מאת: דר מוניקה אלמן- מומחית עור ובעלת רשת מרפאות אסתטיקה

בעשור האחרון, גברים בעולם ובפרט בישראל פונים לעזרת הרפואה האסטתית, ומבקשים לעבור טיפולים מסוגים שונים על מנת לשפר את המראה החיצוני שלהם. כיום, לגברים בעשור השלישי והרביעי לחייהם, יש נטייה לטפל בשיער הגוף המיותר שעל גופם באמצעות לייזר, וכן לצרוך טיפולים קומסטיים הקשורים לניקוי ולתחזוקה של עור הפנים.

 בעקבות אופנת עיצוב הגוף והשמירה על הבריאות שמתבטאת באימונים קבועים שונים, בין השאר בחדר הכושר, יש לגברים העכשוויים מודעות הולכת וגוברת בנוגע למצב עור גופם, ומכאן מודעות גוברת לכל נקודת חן, תבלולים או יבלות עוריות, וכן להזעת יתר שהם סובלים ממנה.

כל התופעות האלו מטופלות כיום בשיטות שונות ומתקדמות, שמתאימות למגמה המובילה של הגבר הישראלי: רצון להיראות צעיר בעל לוק עדכני. הרי אם נסתכל סביבנו נראה כי כיום יש הרבה יותר חנויות מיועדות לבגדי גברים, למותגים ולאביזרים מעוצבים, אפילו בחנויות בגדי הספורט ובחנויות אביזרי הרכב, ואופנה זו מתאימה את עצמה למראה העדכני של הגבר המקומי. אז האם באמת גברים רבים פונים לטיפולים אסתטיים ובאלו גילאים בדרך כלל?

כעשרים אחוז מהגברים בארץ ובעולם פונים לטיפולים אסתטיים, שמטפלים בעיצוב הגוף, בטיפולי שימור, בלייזר ובאנטי-אייג’ינג. מגמת העלייה נובעת מהצורך הנפשי של הגברים לשפר את המראה החיצוני שלהם. גיל המטופלים הוא די מגוון, אבל בדרך כלל נע אצל גברים בגיל ההתבגרות שרוצים להראות טוב במיוחד, או לחילופין אצל גברים בגיל מבוגר. בתקופת ההתבגרות ישנה התלקחות של פצעים בעור הפנים, בחזה, בגב ובזרועות, בעקבות שינויים הורמונאלים ומטאבולים שמלווים, לעתים בסימני מתיחה עקב גדילה מהירה. כל אלו מהווים פן חשוב אצל מתבגרים, שמעוניינים לשפר את המראה של תופעות אלו.

אלו טיפולים אסתטיים פופולאריים ביותר בקרב גברים בישראל?

הגבר הישראלי פונה בדרך כלל לטיפולי הסרת שיער, הסרת קעקועים, טיפול בכתמי עור ובשומות שונות, טיפול באקנה ובצלקות פוסט אקנה, וכן לטיפולים בהזרקות של חומר מילוי ושינויים בצורת חזה מוגדלת – גינוקומסטיה.  לפלסטיקה .
בנוסף, ישנו קשר ישיר בין גברים מתבגרים לבין שינוי במקום העבודה שלהם. ברגע שגבר באמצע החיים מחליף עבודה, יש לו רצון מוגבר להיראות צעיר. כל זה משפיע על אורח החיים הכללי של הגבר: שמירה על תזונה, ביצוע ספורט, וטיפוח העור על ידי טיפולי קוסמטיקה ואנטי-אייג’ינג. מסיבה זו גברים מבקשים הזרקות של בוטוקס הגורמות להרפיית השריר – מה שמקנה לאזור המטופל מראה יותר רך ויפה.

טיפול באמצעות חומרי מילוי נדרש במצב שבו רוצים להשיג מראה מעודן לפנים עגולות, וכן למילוי שקעים וקמטים בפנים. עוד טרנד מצליח מאוד הוא פילינג באמצעות גלי רדיו, שמטפל בצלקות עור ויוצר מראה רענן יותר.

האם יש עלייה בטיפולים בקרב הגברים הישראלים לעומת שנים עברו?

רפואת העור הקלאסית, ובוודאי זו האסתטית, גורמת לגברים, כאמור, להתעניין, לשאול שאלות ולרצות להיות מעודכנים – כדי להשיג את הרושם הנדרש למראה גבר מצליח. כיום ישנה עלייה עצומה בביקוש לטיפולי עור שונים אצל גברים עד גיל שישים, ולעתים גם יותר מזה. במקרים רבים, גברים מגיעים לטיפול לפני אירועים חשובים, ואז פונים לטיפולי רענון העור על ידי טיפול חמצני המשפר את מראה העור לנקי ורענן.

כיום, לעומת העבר, יש מודעות גוברת לטיפול בשומות פיגמנטריות, וכן להימנע מחשיפה נרחבת לשמש – כדי למנוע בעיות פיגמנטציה שונות. בשנה האחרונה בפרט ישנם יותר ויותר גברים המגיעים לטיפול בהזרקות של חומרי מילוי, כגון בוטוקס וחוטים נספגים המשפרים את גמישות העור, וכן דרישה לטיפולים של מיצוק הצוואר וקו הלסת באמצעות מכשור מתוחכם.

מה יתרונו של הגבר, על פני האישה, כשהוא ניגש לטיפול אסתטי?
היתרון הראשון הוא שבמקרים רבים הגבר מגיע לפגישת ייעוץ בקליניקה האסתטית לבדו, או לחילופין עם בת זוגו – אך הוא תמיד מאוד ממוקד בנוגע למטרה שלשמה הגיע. אחרים מגיעים בעקבות בת הזוג, שהיא בעלת האינטרס לשינוי עבורם. כמו כן, לגברים יותר קל לקבל החלטות מבחינה כלכלית, למרות שבמקרים רבים החשש הטבעי מעלה אצלם שאלות לא מעטות. אך באופן גורף ללקוחות שהם גברים יש יכולת החלטה יותר מהירה וחדה מאשר לנשים – על אף חשש זה.

לגברים צעירים מומלץ לטפל בעור על ידי ניקוי ותחזוקה קוסמטית. יש לזכור ששינוי במראה כרוך בשגרת טיפול וטיפוח על פי התאמה אישית. לגברים שסובלים מאקנה, יש להתחיל בטיפול במחלה בגיל מוקדם מאוד, כדי למנוע הופעה של צלקות – מה שמסייע וחיוני להשגת מראה עור יפה וכן לביטחון העצמי. לגברים מתבגרים מומלץ לגשת לטיפולים, על פי הצורך, של הסרת שיער ודילולו. תספורת מסודרת, גילוח נכון ושיער גוף מטופל, משיגים תמיד מראה חתיכי יותר.

כמו כן יש לפנות לרופאי שיניים וכן לטיפולים שוטפים אצל השיננית, כדי למנוע בעיות קשות ועתידיות בחלל הפה ובמראה החיוך. במידה וגבר מתבגר רוצה להשיג מראה רענן וצעיר יותר, יש לפנות, על פי צורך, לטיפולי מילוי קמטים. חשוב מאוד להתייחס בטיפולים אלו לסוג העור, לגיל המטופל, לנזקי השמש והקרינה, וכן לבצע תיאום ציפיות עם המטופל לפני כל טיפול וטיפול.

 עמוד זה נצפה: 475 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור