חיפוש באינדקס עסקים

אמן התסרוקות אבי מלכה – טיפים לטיפוח השיער בחורף

פורסם מאת: barosh בתאריך: 4 ינואר 2008

אמן התסרוקות אבי מלכה – טיפים לטיפוח השיער בחורף. המעבר בין הקיץ לחורף משפיע רבות על העור וזאת בעקבות הקור. בדומה לגופנו שנוהג להתנהג בדיוק כמו בטבע (נשירהשלכת), כך גם השיער והקרקפת המושפעים גם הם מחילופי העונות. שינויים אלה באים לידי ביטוי בנשירה מוגברת, קשקשת  ויובש בשיער. בעונת החורף הגוף עובד לאט יותר מאשר בעונת הקיץ, זרימת הדם בגוף שונה, כמות האדרנלין נמוכה יותר וגופנו מבצע פחות פעילויות, כך גם זרימת הדם לראש איטית יותר דבר הגורם לנשירה מואצת. במקביל, ניתן להבחין בתופעה שכיחה נוספת והיא תופעת הקשקשים שנגרמת בעיקר בשל התמעטות הלחות באוויר.
ראשית רצוי לזהות את סוג הנשירה – האם מדובר בנשירה עונתית חולפת או בנשירה קבועה שהואצה בחורף. במקרה של נשירה מואצת מומלץ לפנות לרופא ולבצע בדיקות דם על מנת לבדוק האם חסרים וויטמינים חיוניים.

אמן התסרוקות אבי מלכה - טיפים לטיפוח השיער בחורף

  • היות ונשירת השיער גורמת לשיער להיראות שביר וחסר חיים וברק, רצוי בכל חפיפה ולמעשה מידי יום, לעסות את הקרקפת ובכך להזרים את הדם באופן רציף לראש. 
  • מומלץ לחפוף את השיער במים פושרים עד קרים. למי שמרבה לחפוף את השיער במים לוהטים מומלץ לשטוף את השיער במים קרים עד פושרים בסוף החפיפה. (חפיפת השיער במים לוהטים מפעילים את בלוטת החלב יתר על המידה ואילו המים הקרים מאזנים ושומרים על הפרשת לחותשומן איטית המגנה על הקרקפת, מעבר לכך, מים קרים נותנים מראה של ברק לשיער).
  • שמן הזית ידוע בתכונותיו הבריאותיות הייחודיות. גם בתחום השיער שמן הזית מעניק לשיער ברק וחיוניות ולכן פעם בשבוע מומלץ למרוח על השיער שמן זית, להשרות כשעה ולשטוף היטב (יש להיזהר לא לשמן את הקרקפת אלא את השיער בלבד, ולשטוף היטב היטב כדי שהשיער לא יקבל מראה שומני.)
  • חומץ טבעי או מיץ תפוחים מסייעים מאוד במקרה של קשקשים, מומלץ למרוח על הקרקפת, להשאיר כ-10 דקות ולשטוף היטב. מומלץ לחזור על הפעולה 3-4 פעמים בשבוע.
  • מומלץ להוסיף לשמפו או למרכך כף של שמן גזר טבעי. שמן הגזר מכיל ויטמין A שעוזר בבניית רקמות חדשות ומחזק את השיער החלש.
  • אחד מהגורמים הבולטים ביותר ליובש בשיער הינו העדר לחות אשר גורמים לגופנו להתייבש ושיערנו נוטה להגיב באותה צורה. במקרה כזה מומלץ להזין את השיער באמפולות, מסכות החייאה ובשמפו המכילים פרוטאין ושמן זית.
  • טיפ אחרון וייחודי, עמידת ראש אחת ליומיים במשך מספר דקות מזרימה הרבה דם וחמצן חדש לקרקפת ולתאים וממריצה את צמיחת השיער.

מעצב השיער ואמן התסרוקות אבי מלכה נחשב כאחד ממעצבי העילית בישראל.עמוד זה נצפה: 592 פעמים

כתבות

אני מאשר/ת קבלת דיוור