חיפוש באינדקס עסקים

איך נבחר מנתח פלסטי?

פורסם מאת: barosh בתאריך: 20 פברואר 2009

 

ד"ר דין עד אל, מומחה בכירורגיה פלסטית, המנהל הרפואי של רשת מרפאות "כללית אסתטיקה" וראש המחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית, מספק טיפים ועצות כיצד נבחר מנתח פלסטי?
ניתוחים פלסטיים הם הטרנד הלוהט ביותר בעולם היופי. בכל שנה נרשמת עליה של עשרות אחוזים בפונים למרפאות השונות המציעות מראה חדש וזוהר.ולמה לא, בעצם? אם ניתן לשפר את נזקי הזמן או לחדש אזורים שמראם הנוכחי מפריע לנו?
רק לפני שרצים למנתח הראשון שנקרה בדרכנו, חשוב לעצור לרגע ולזכור שניתוח הוא הליך רפואי הטומן בחובו גם סיכונים ולכן כדאי לבדוק, לבחון ולבחור היטב. רגע לפני שמתמסרים ללא תנאי לסכין המנתחים, להלן כמה טיפים, שיעזרו לנו לעשות את הבחירה היותר נכונה ומושכלת:

  • לכו להתייעץ – אם חשבתם והגעתם למסקנה שבעייתכם עשויה להשתפר בעזרת ניתוח פלסטי קוסמטי, זה הזמן לפנות לפגישה מקדימה עם מנתח פלסטי. על המנתח הפלסטי להיות מומחה בכירורגיה פלסטית,איך נבחר מנתח פלסטי? ומומלץ גם לברר אם הוא חבר ב"איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית". אל תתביישו לבקש מהרופא תעודה המעידה על התמחותו.
  • בחנו את המנתח – במהלך הפגישות עם הרופא מומלץ לבחון את מידת הפתיחות שלו ואת אמינותו. רופא אמין יתאר בפניכם את המציאות באמת: את תהליכי ההחלמה, את הקשיים והמגבלות הצפויים (אם צפויים) והסיבוכים שעלולים לנבוע מהניתוח. מנתח טוב אמור לשמש לכם כמעין מראה שדרכה תבינו אם הצורך שלכם בניתוח הוא אמיתי.
  • אם הוא מת לחתוך, תחתכו מיד – היזהרו מאוד מרופא שנלהב לעשות את הניתוח אפילו יותר מכם. גישה כזאת עלולה להיות בעיתית ולהעיד על מומחיותו ורצינותו של הרופא. רופא רציני דווקא אמור לסנן את הפונים אליו ולאבחן את הפגמים שגם אם הם קיימים ואמיתיים אין בכוח הניתוח לפתור ואת המקרים שבהם הפגם קטן בהרבה ממה שנראה למטופל. ב-כללית אסתטיקה אנו מסננים כ-30% מן הפונים. בנוסף, מנתח שמבטיח ש"אין בעיות" ו"אין סיבוכים" טועה ומטעה. אין פעולה ברפואה שאין בה סיכוי לסיבוכים. וכן, גם כאשר הולכים לטיפול אסתטי צריך לקחת בחשבון שהוא עלול לא להצליח.
  • היזהרו מחאפרים – היזהרו ממי שמגדיר את עצמו "פלסטיקאי". אין "חיה" כזאת! חשוב לבחון היכן התמחה הרופא, וכמה ניתוחים מהסוג שאתם מבקשים לעבור עשה קודם לכן (ואם הוא מתמחה בעיקר בהרמות חזה, אולי לא כדאי לעבור אצלו ניתוח אף…). חשוב לבדוק אם גם מעבר לפעילותו בקליניקה, הוא עובד גם בבית חולים (נתון הנחשב כיתרון, עבודה בבית חולים מאפשרת לצבור ניסיון יקר ערך), מתי סיים את ההתמחות והיכן עבד מאז.
  • אספו המלצות רציניות – היזהרו ממכונים עלומי שם המפנים אתכם לרופא "שלהם". עדיף להגיע למומחה שקיבלתם עליו המלצות מוקדמות ממנותחים אחרים, וגם חוות דעת שנייה מרופאים אחרים.
  • בתחום הכירורגיה הפלסטית במיוחד, חשוב מאוד שלא להתרשם רק מהפרסומות, ויהיו אלה אטרקטיביות ככל שיהיו, אלא לבחון את הנתונים בשבע עיניים ולהסתמך אך ורק על המלצות ממקורות רציניים.
  • אל תתלהבו מאלבומים – אצל מנתחים פלסטיים רבים יש במרפאה או במשרד "אלבומי הצלחות". ההסתמכות על אלבומי התמונות בלבד היא בעייתית במקצת, כי ברור מאליו שאף רופא לא יראה את הניתוחים שלא הצליחו. אפשר ואף רצוי לבקש מהרופא להציג בפניכם תמונות של הצלקות הצפויות לאחר הניתוח. שתדעו כיצד הן אמורות להיראות, והיכן.
  • דברו ברור – עדיף להגדיר בפני הרופא את טווח הציפיות שלכם מהניתוח ולבקש תשובה על מידת הריאליות שלהן. זה עלול להיות כואב, אבל תשובה בוטה של המנתח עושה לפעמים פלאים בהנחתה מהירה על קרקע המציאות ומונעת המון כאבי לב ואכזבות בסוף הדרך.
  • עבדו על הכימיה – אם אין לכם תחושת אמון במנתח שבו בחרתם, חפשו מנתח אחר. חייבת להיות כימיה מסוימת ביניכם לבין המנתח, שתאפשר לכם לתקשר איתו בחופשיות ובכנות. אחרי הכול, צפוי לכם קשר מתמשך לפני הניתוח ובתקופת ההחלמה שאחריו.
  • קחו בחשבון את המחיר – טווח המחירים של הטיפולים הפלסטיים השונים רחב מאוד. מחיר הניתוח תלוי במשתנים כמו המוניטין של הרופא, המוסד שבו מתבצע הניתוח ואיכות החומרים והאביזרים בהם משתמשים. אבל יש לזכור: מחיר נמוך מאוד צריך לעורר חשד. מחיר גבוה אינו בהכרח ערובה להצלחה.
כתבות עיצוב שיער אחרונות
מראות שיער אביב קיץ 2009 מראות שיער אביב קיץ 2009 הבורר ופרופאשן נותנים בראש הבורר ופרופאשן נותנים בראש
בראש – פורטל יופי ישראלי עמוד זה נצפה: 323 פעמים

כתבות כלליות

אני מאשר/ת קבלת דיוור