חיפוש באינדקס עסקים

איירבראש – Nail Art Instant

פורסם מאת: barosh בתאריך: 5 מרץ 2010

איירבראש או באנגלית Airbrush משמעותו המילולית היא – מברשת אוויר. שיטת האיירבראש נוצרהאיירבראש - Nail Art Instant בשנת 1879 על ידי אבנר פילר ממדינת איווה בארצות הברית. בעזרת לחץ אויר (קומפרסור) ואקדח המכיל בתוכו צבע הוא מרסס פיגמנטים באופן אחיד על משטחים שונים.
עד לפני עשר שנים הוא שימש בעיקר את תעשיית המכוניות בצביעתן ולציורי קיר שונים. עם התפתחותו הוא כבש ענפי תעשייה שונים ומגוונים תוך כדי שימוש בטכניקה זהה של התזת צבע באמצעות לחץ אוויר משתנה ושימוש  בפיגמנטים של דיו, שמן, צבעים אקריליים או לחילופין צבעי מים.
בשלהי שנות ה-80 ענף הציפורניים החל להעז ולקשט את מראה הציפורן הקלאסית, לא רק בגווני לאק תוססים ולא שגרתיים אלא גם בעיטורים המשלבים צבעים נוספים. עם שבירת המוסכמות לגוון לאק אחיד על כל משטח הציפורן והתפתחות ז’אנר קישוטי הציפורניים או כפי שידוע בכינויו המקצועי NAIL ART החל השימוש במכשיר איירבראש לתפוס תאוצה. עוד בשנות ה-90 המוקדמות נמצא מכשיר ה"איירבראש" כפיתרון מהיר, איירבראש - Nail Art Instantמדויק, קל ונוח ביצירת קישוטים מיניאטוריים על-גבי משטחי ציפורניים זעירים.
אופנת הקישוטים NAIL ART שהתפתחה כבר בשנות ה-80 המוקדמות הביאה עמה דרישה מטכנאית הציפורניים, ליכולות עיצוב בטכניקה של משיחות מכחול והפגנת מיומנות בלתי מתפשרת בתחום האומנות המיניאטורית. יצירת מעברי צבעים, הצללות, משחק באור-וצל, יצירת פרספקטיבה או "תשקופת קווית" שהיא בעצם הטכניקה הממשית לבניית אשליית עומק ומרחק הצריכו מטכנאית הציפורניים, בנוסף לצבירת מיומנות וניסיון, זמן עיצוב בלתי מוגבל.
ניסיונותיהן של טכנאיות הציפורניים לקצר את תהליך העיצוב מבלי לפגוע בתוצאה הסופית לא תמיד צלח. הסתמן קשר חד משמעי בין שימוש בטכניקות עיצוב מורכבות ליצירת קישוט אומנותי מדויק וסימטרי על שטח הציפורן, לבין הזמן הנדרש בתהליך העבודה לאפקט הסופי.
מכשיר האיירבראש נמצא כמענה אולטימטיבי ליצירת קישוטים זעירים וכחלופה ראויה בטכניקת ציור דו-ממדית. בעזרת שבלונות שונות במגוון עיצובים של פרחים, צורות גיאומטריות, דמויות מעולם החי ועיצובים שונים לקו הפרנץ’ הפופולארי, יוצרות טכנאיות הציפורניים בזמן קצר ביותר, קישוטים ועיטורים בדיוק מופלא ובצבעוניות ססגונית בעלת קסם ויזואלי. בשנים האחרונות נצפה יותר ויותר מכשיר האיירבראש כחלק בלתי נפרד משולחן העבודה של טכנאית הציפורניים. יתרה מכך, הוא אף השתלב באופן מפתיע בטכניקות העבודה הידניות איירבראש - Nail Art Instantוהמורכבות כגון פיסול תלת-מימד, אקווריום ועוד.
הפטור מכישרון ציור ויכולות אומנותיות לעבודה עם איירבראש הביאה לגידול ניכר של מספר המשתמשות. היכולת ליצירת אפקטים מדויקים מרהיבים החל מקווי פרנץ מסורתיים ועגולים לצד רקעים בטקסטורות שונות בעלי פרספקטיבה מופלאה ועד קישוטים צורניים המעוצבים באמצעות שבלונות וצבעי אקריל – יצרה העדפה של זמן בתהליך העשייה.
חנה עטיה, מנהלת מקצועית ברשת נייל סטודיו ואחת ממייסדות תחום האיירבראש בישראל, מציינת כי על אף הפשטות והקלות של עבודה עם מכשיר האיירבראש, מומלץ ואף נכרחי לעבור קורס איירבראש הכולל למידה של טכניקת העבודה, שימוש נכון במכשיר ולימוד היכולת לנצל באופן פונקציונאלי את המכשיר המופלא.

 איירבראש - Nail Art Instant   איירבראש - Nail Art Instant

איירבראש - Nail Art Instant
איירבראש – Nail Art Instantעמוד זה נצפה: 1,245 פעמים

כתבות בניית ציפורניים

אני מאשר/ת קבלת דיוור