הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
הרשמה
כניסה
שלום אורח\ת
‏יום ראשון ‏22 ‏אפריל ‏2018, 19:16
כתבות » כתבות בניית ציפורניים » פטרת ציפורניים - כל מה שצריך לדעת

פטרת ציפורניים - כל מה שצריך לדעת

פטרת ציפורניים הינה אחת ממחלות העור השכיחות ביותר. כל מה שצריך לדעת על פטרת ציפורניים

חיים פסחוב - מערכת פורטל בראש - | פורסם ב- יום שני 25.02.2013, 11:27

פטרת ציפורניים - כל מה שצריך לדעתמחלת פטריות הציפורניים (פטרת) היא אחת מחלות העור השכיחות ביותר והיא מהווה חלק נכבד מכלל מחלות הציפורניים. שכיחותה עולה עם הגיל, והיא גם פעמים רבות "רצה במשפחה". הפטרת גורמת למטרד אסתטי בעיקרו, שעה שהיא פוגמת במבנה הציפורן, מעוותת אותה וגורמת פעמים רבות לכאב עז. מספר זנים של פטריות הציפורניים ידועים כיום, והם מגיעים משלושה מקורות עיקריים: ההדבקה השכיחה ביותר היא הדבקה מאדם לאדם, השנייה מקורה באדמה, חול ועפר לסוגיהם, והשלישית, הדבקה מבעלי חיים לאדם.

אילו פטריות פוגעות בציפורן?

את סוגי הפטריות הפוגעות בציפורניים ניתן לחלק לשלוש קבוצות עיקריות. החלוקה מתבצעת על פי אפיון התנהגותן ותגובתן לטיפול תרופתי. שלוש הקבוצות הן הדרמטופיטים, השמר והעובשים. הפטרת מתבטאת באדם בכמה צורות עיקריות: הצורה השכיחה ביותר של פגיעה, היא נזק לחלקים המרוחקים של הציפורן כמו קצות הציפורן או צדדיה. יש והיא פוגעת בחלק המקורב, לעיתים היא פוגעת בחלק השטחי, ולפעמים כל הציפורן נעשית מעוותת ומעובה.

מהם הסימנים העיקריים של פטרת ציפורניים?

אצל אדם אשר נפגע מפטרייה ומתפתחת אצלו פטרת ציפורניים, תובחן הצהבה של הציפורן החולה, והיא תעבור אט אט מצבע צהוב לחום.הציפורן תתחיל להתעבות ומתחתיה תופיע קשקשת לבנה. ישנם מקרים שבהם לעיתים מתעוותת צורתה של הציפורן , מופיעים בה חריצים והיא אף מתפוררת. פטרת ציפורניים כרוכה לעיתים קרובות בכאב ההופך לעתים לחלק משגרת היום והלילה וכל צעד הליכה פשוט הופך לעתיר כאבים. מעבר לסימפטומים הפיזיולוגיים שהיא גורמת, פוגעת הפטרת גם בביטחונו העצמי של החולה וחולים רבים סובלים מרגשות בושה ונחיתות, ונוטים להסתיר את קצות אצבעותיהם, באמצעות שילוב ידיים גם כשאין צורך או באמצעות חפצים שונים, כתוצאה מהמבוכה.

כיצד מטפלים בפטרת הציפורניים?

פטרת הציפורניים היא בדרך כלל מצב כרוני, ומאוד קשה לטפל בה ולגרום להיעלמות הפטריות לצמיתות. בבתי המרקחת ניתן למצוא משחות וקרמים להקלה הניתנים ללא מרשם רופא, אך אלה אינם פותרים את הבעיה אלא גורמים להקלה זמנית בלבד. במקרים שאינם חמורים, ניתן לטפל בבעיה בעזרת לק מיוחד המכיל חומרים מיוחדים שגורמים להיעלמות הפטרת. ובנוסף, ניתן להשתמש במשחות אנטי פטרייתיות נוספות הניתנות במרשם רופא בלבד. במקרים כרוניים חמורים, יש צורך בטיפול אנטי פטרייתי הנעשה על ידי תרופות הניתנות דרך הפה. ובמקרים חריגים במיוחד, יש צורך בביצוע ניתוח, בו מוסרת הציפורן לחלוטין ובמקומה צומחת ציפורן חדשה.

שלח לחבר
הדפס כתבה
הוסף תגובה
כתבות אחרונות
עונת הרחצה הרשמית נפתחת!
עונת הרחצה הרשמית נפתחת!
ההופעה המושלמת לחג
ההופעה המושלמת לחג
איך מאפרים עצמאות?
איך מאפרים עצמאות?
תגובות
אתרים בעיצוב אישי

בניית אתרים בעיצוב אישי

נייל סטודיו - בניית ציפורניים

אתר הבית של הדליין

עמוס זרד

ארדלמיטל שמשי

יגאל ויצמן
 
  בייבילס פרו - יניב שושן

פאות אופנתיות

גיורא יצחקוב תסרוקות כלה